O KLUBIE

AKADEMIA SPORTU PROGRES

AS Progres jest profesjonalną akademią sportową – miejscem, gdzie młodzi ludzie pod opieką świetnych trenerów rozwijają swoje talenty i osiągają pierwsze sukcesy. Nowoczesna baza sportowa w Centrach Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta i Prokocim w Krakowie oraz doświadczona kadra szkoleniowa umożliwiają budowanie największego centrum szkolenia dzieci i młodzieży w Małopolsce. Patronat nad przedsięwzięciem objął Jerzy Dudek.

Powołana do życia w listopadzie 2012 r. Akademia jest inicjatywą Stowarzyszenia SIEMACHA, wynikającą z potrzeby stworzenia w Com-Com Zone atrakcyjnej oferty rozwijania umiejętności sportowych młodych ludzi. W opozycji do coraz powszechniejszej komercjalizacji sportu powstało miejsce promowania takich jego walorów, jak kształtowanie osobowości, zdobywanie wiedzy oraz wspólne podejmowanie wyzwań.

Funkcjonowanie Akademii jest wynikiem zaangażowania oraz codziennej pracy trenerów, zawodników i kibiców dopingujących młodych sportowców podczas zawodów, jak również wspierających nas partnerów. Dzięki skutecznym rozwiązaniom organizacyjnym i szkoleniowym Akademia Sportu Progres jest dziś unikatowym zjawiskiem, promującym ideę wychowania i kształtowania osobowości młodych ludzi poprzez sport.

Trenujący w trzech dyscyplinach młodzi sportowcy, mają od 5 do 16lat. Dziś jest ich ponad 500, a zapisy do Akademii trwają przez okrągły rok. Nasi piłkarze, pływacy i tenisiści stołowi to pełni zapału młodzi ludzie, których talent i wytrwałość procentuje wynikami sportowymi w rywalizacji regionalnej i ogólnopolskiej.

Wiadomości (utwórz nową)